8 квіт. 2021

«STEM-тиждень – 2021»

З 26 по 30 квітня 2021 року відділом STEM-освіти Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» буде проведено «STEM-тиждень – 2021» у рамках IV Всеукраїнського фестивалю «STEM-весна – 2021». Мета заходу — реалізація положень Концепції розвитку природничо-математичної освіти, консолідація зусиль та обміну досвідом представників різних ланок освіти щодо розвитку напрямів STEM-освіти в Україні, долучення до квітневих Європейських STEM-подій.
2 квіт. 2021

Затверджено типову освітню програму для закладів позашкільної освіти

Міністерством освіти і науки затверджена нова Типова освітня програма для закладів позашкільної освіти (наказ МОН № 17 від 05.01.2021 «Про затвердження Типової освітньої програми закладу позашкільної освіти»). Документ пройшов процедуру державної реєстрації у Міністерстві юстиції за № 308/35930 від 11.03.2021 та набрав чинності з дня офіційного опублікування - 30.03.2021.
1 квіт. 2021

МОН пропонує для громадського обговорення зміни до порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам

Міністерство освіти і науки України пропонує для громадського обговорення проєкт наказу «Про внесення змін до Порядку надання грифів навчальній літературі та навчальним програмам».
31 бер. 2021

Роз’яснення МОН щодо оцінювання результатів навчання учнів 3-х та 4-х класів НУШ

Міністерство освіти і науки України у своєму листі від 30.03.2021 № 1/9-174, надало роз’яснення щодо оцінювання результатів навчання учнів 3-х класів Нової української школи та учнів 4-х класів закладів загальної середньої освіти, що є учасниками всеукраїнського експерименту за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації Державного стандарту початкової освіти».
26 бер. 2021

МОН запрошує фахівців до розроблення модельних програм

Міністерство освіти і науки України пропонує фахівцям долучитися до розроблення проєктів модельних навчальних програм для базової школи.
22 бер. 2021

МОН надало рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти

Міністерством освіти і науки України розроблені методичні рекомендації до оновленого Базового компонента дошкільної освіти, що є Державним стандартом дошкільної освіти. Рекомендації мають на меті надання допомоги педагогічним працівникам закладів освіти, які забезпечують здобуття дошкільної освіти дітьми відповідного віку, впровадження в освітній процес роботи оновленого Стандарту (лист МОН від 16.03.2021 № 1/9-148).
18 бер. 2021

Про оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи

У зв’язку з доопрацюванням методичних рекомендацій щодо оцінювання результатів навчання учнів третіх і четвертих класів Нової української школи, Міністерство освіти і науки України, до затвердження методичних рекомендацій у новій редакції, рекомендує закладам загальної середньої освіти
17 бер. 2021

Підготовка вчителів до створення та наповнення дистанційних курсів у системі дистанційного навчання Moodle.

16 березня 2021 року на базі Харківського центру професійного розвитку педагогічних працівників у дистанційному форматі проведено навчально-методичний семінар «Використання систем дистанційного навчання в освітньому процесі» для учителів учасників конкурсу «Кращий дистанційний курс у 2021 році», педагогічних працівників центрів освітніх технологій та завідувачів лабораторій комп’ютерних технологій у освіті управлінь освіти адміністрацій районів.
15 бер. 2021

МОН надало рекомендації для педагогічних працівників та батьків щодо безпеки дітей у цифровому просторі.

У зв’язку зі зростанням чисельності випадків небезпечної поведінки дітей, зокрема обумовлених впливом соціальних мереж в Інтернеті, Міністерство освіти і науки України надало Рекомендації для проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків щодо компетентностей безпечної поведінки в цифровому середовищі (лист МОН від 10.03.2021 № 1/9-128).
10 бер. 2021

У школах стартує міжнародна освітня програма «Супергерої FAST» для покращення обізнаності про симптоми інсульту

Концепція Нової української школи має на меті навчати дітей життєво необхідним навичкам та компетенціям у природний для них спосіб: через гру, співпрацю, спілкування.